Wymieszanie polityki z wiarą

Któż jest kim w niniejszej niegasnącej wojnie wiary? Wielorakie figury są czczone, a kościoły wypełniane wyznawcami, gdzie brak miejsca dla niewiernych jednostek. Czy powinno się oddawać osobisty żywot w całości bądź połowicznie (więcej), by zaspokoić siebie lub kogoś innego?

Szkoła uczy religii czy etyki we współzależności od decyzji rodziców albo ucznia. Politycy ubiegają się w coraz to następnych pomysłach na transformacje w oświacie, a społeczeństwo reaguje niejednolicie. Partie polityczne toczą między sobą wojenki, pomimo tego że nie mordercze, a werbalne oraz przeważnie potajemne.

Stawiając na klasykę można by się pokusić się o stwierdzenie, że dobro bywa złem, natomiast zło może być dobrem. Postępuje to niejawnie, nie otwarcie, podobnie jak życie. Iść można na porozumienia, lecz nikt nie nakazuje ci zmieniać własny światopogląd w trakcie bycia dzieckiem czy dorosłym, no chyba iż powinowaci lub sąsiedzi bądź koledzy. Wtedy nie powinno się uginać oraz nieustępliwie obstawać przy własnym stwierdzeniu i opinii, wszak można także po prostu rozważyć to oraz podczas nadchodzącego piątku, kiedy to będzie już weekend, satysfakcjonująco zabawić bez zmartwień. Jednak czy o to idzie w życiu? Na własną rękę sobie odrzeknij sobie na tak złożone pytanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *