Trzeba znać swój kraj

wiatrakPrzypuszczalnie nie każdego z Polaków lecz mimo wszystko znaczącą ich większość co roku nurtuje się jedna idea jaką jest kłopot z wyborem stanowiska do spędzenia corocznego wypoczynku. Trzeba się z czymś takim spieszyć bowiem w sezonie urlopowym trudno jest załatwić sobie kwaterę na ostatni czas kiedy jakiekolwiek miejsca w pensjonatach i hotelach są wprzódy okupowane.

Polacy w coraz intensywniejszym szczeblu pożądają podróżować i latać na wczasy. Wszak zasadniczy niedosyt został już zaspokojony, skoro po rozpadzie „żelaznej kurtyny” potrafili oni w końcu udać się tam dokąd zawsze pragnęli. Kto pragnął zatem odwiedzić Grecję czy Egipt prawdopodobnie już tam był. Nie pamięta się wszak jak wiele mamy przewspaniałych miejsc do odwiedzenia u nas w Polsce. Utrzymuję, że poważnym obciachem jest nie znać swego własnego kraju, tych wszystkich niespodzianek jakie ma on do zaoferowania.

Podróżujemy z dziećmi prawie po całym globie, a nie mogą one potem powiedzieć nic o swym kraju ojczystym. Lecz wszakże Polska ma do zaoferowania tak sporo fajnych miejsc, od morza aż po same góry. Budzi to zgorszenie tym potężniejsze, że zagraniczni zwiedzający od długiego czasu zafascynowani są naszym krajem i przylatują tu coraz to częściej, tym bardziej iż Polska jest aktualnie którymś z najbardziej bezpiecznych krajów w Europie, jeśli nie na całym świecie. Istnieje tu tak sporo atrakcji do obejrzenia iż wystarczyłoby nam na całe życie, a i tak nie zwiedzicie wszystkiego z tego co należałoby odwiedzić. Warto brać przykład z zagranicznych wczasowiczów, jacy choć mogliby udać się tam gdzie ich wiatr poniesie to przyjeżdżają wizytować Polskę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podróże i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *